Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Vaikų fizinį aktyvumą skatinančios priemonės

Vaikų fizinį aktyvumą skatinančios priemonės

2023-01-12

                       Fizinį aktyvumą galima apibūdinti ir kaip bet kokį kūno judėjimą, naudojant bet kurias kūno raumenų grupes. Tai yra viena pagrindinių žmogaus fizinės ir psichinės sveikatos gerinimo priemonių, nes fizinis aktyvumas mažina daugelio neužkrečiamųjų ligų riziką, gerina psichologinę būseną, lemia pozityvesnį požiūrį į gyvenimą. Pastebėta, kad pasaulyje tiek suaugusiųjų, tiek vaikų fizinis aktyvumo lygis tendencingai mažėja.

 

                      Įvairūs pratimai ir žaidimai praturtina vaikų judėjimo patirtį, supažindina su skirtingais judesiais, elementariausiais sporto šakų veiksmais. Čia lavinamas kompleksinės fizinės ypatybės. Tam pasitelkiami įvairūs žaidimai, kuriuose vyrauja beveik visi pagrindiniai judesiai kaip ėjimas, komandiniai žaidimai, bėgimas, šuoliai, mėtymai, pratimai pusiausvyrai lavinti.

 

Komandiniams žaidimams idealiai tinka komandinės slidės, komandinė guma, estafečių maišai, estafečių priemonių rinkinys.

Bėgimą galima paįvairinti su reguliuojamo aukščio kliūčių barjerais, estafečių lazdelėmis, kliūčių komplektu ar universaliu sporto rungčių rinkiniu.

Šuoliams paįvairinti puikiai tinka šokinėjimo kilimėlis „Skaičių dėlionė“, estafečių maišai, šokinėjimo kamuoliai, tai pat puikiai šuoliams pritaikyta vaikiška šuolių ir metimų matavimų juosta.

Mėtymams tinkami mėtymo lėkščių rinkiniai, maišeliai mėtymui ar mėtimo žaidimų rinkinys,  Žaidžiant boulingą taip pat dirba rankų raumenys.

Pusiausvyrai lavinti siūlome balansinius takelius, sensorinių balansavimo plytelių rinkinius, balansines vaikštynes, balansines masažinės pagalves.

 

                      Ugdymo įtaigose vaikai turi turėti galimybę kas dieną bent po valandą aktyviai pajudėti. Tai gali būti fizinis aktyvumas lauke. Tam skirti riedučiai, futbolo bei krepšinio kamuoliai, riedlentės ar badmintono raketės. Žiemos metu puikiai tinka pačiūžos, slidės. Jei lauko pramogos ne itin prie širdies, tai puikiai tinka kilimėliai pratimams daryti, gimnastikos kamuoliai, skirti įvairioms raumenų grupėms lavinti, įvairaus dydžio volai, gimnastikos lazdos. Nepamirškime ir baseino teikiamų pliusų − dirba raumenys, neapkraunami sąnariai. Vandenyje naudojami  vandens aerobikos reikmenys, plaukmenys, plaštakos, plaukimo lentos/plūdės.

 

                      Suaugusieji darbo dienos metu taip pat turi turėti galimybę būti fiziškai aktyviais − tam būtina, kad įstaigos įsigytų bent minimalų inventorių, skirtą fizinei veiklai, bei sudarytų tinkamą fiziniam aktyvumui aplinką.