Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kokį masažo kamuoliuką pasirinkti?

Kokį masažo kamuoliuką pasirinkti?

2020-01-10

Masažo kamuoliukai yra kilę iš senovės, nes daugelis senovės kultūrų masažuodami naudojo lygius kaitintus ar atšaldytus akmenis. Įsivaizduokite du lygius šiltus upės akmenis, kuriuos ant jūsų nugaros padėjo kaimo šamanas. Tad galima daryti prielaidą, kad masažo kamuoliuko naudojimo metodika yra tūkstančių metų senumo, todėl tai yra patikima ir efektyvi priemonė raumenų mankštai. Tačiau šiandien, jei jūs perkate masažo kamuoliukus, tai yra daug sudėtingiau, nes jie būna įvairaus dydžio ir formos. Perskaičius šį vadovą turėtų pasidaryti viskas aiškiau.

        

Masažo kamuoliukai iš tiesų yra labai ypatingi ir turi unikalių privalumų. Masažo kamuoliukai yra žymiai efektyvesni izoliuojant problemines kūno vietas ir suteikiant galimybę padidinti jūsų lankstumą ir pašalinti skausmą. Jų pagalba galima atlikti savo giliųjų audinių masažą, panašų į slėgį, kurio galite tikėtis iš masažo terapijos specialisto delno ar alkūnės. Profesionalūs kūno kultūros, masažo specialistai ir sportininkai naudojasi masažo kamuoliukais savo pačių priežiūrai, o dauguma naudoja lakroso kamuoliukus masažui. Masažo kamuoliukai yra tokie veiksmingi, kad padeda net išvengti rizikingų operacijų.

 

Kuris variantas jums tinka?

Svarbiausia yra jūsų sugebėjimas jausti masažo kamuoliuką ir valdyti judesį, kad būtų daromas spaudimas tam tikroms kūno dalims. Veiksniai, lemiantys, ar turite tinkamą masažo rutulį, yra dydis, svoris, forma, sukibimas ir kietumas:

 

  1. Dydis - turite pasirinkti dydį pagal kūno dalį, kuria dirbate.

- Rankos, dilbiai ar kojos - turėtumėte išbandyti golfo kamuoliuko ir lakroso kamuoliuko dydžius. Golfo kamuoliuko skersmuo yra 42,7 mm, o lakroso rutulio skersmuo - 63 mm.

- Blauzdoms, šlaunų dvigalviui, klubų lenkėjams, sėdmenims, viršutinė ir apatinė nugaros dalys, deltiniai raumenys ir kaklas - šioms kūno dalims geriausiai tinka lakroso kamuolys, teniso kamuolys ir beisbolo dydis. Jų skersmenys atitinkamai yra 63 mm, 67 mm ir 73 mm.

- Krūtinė ir pečiai - čia jums reikia neįprasto dydžio 10 cm skersmens kamuoliuko.

 

  1. Svoris - kuo sunkesnis kamuoliukas, tuo didesnė tikimybė, kad jis liks ten, kur padėjote.Tvirtesni kamuoliukai yra geresni nei tuščiaviduriai arba pripučiami dėl jų didesnio svorio.

 

  1. Forma - svarbu naudoti lygų apvalų kamuoliuką, kad galėtumėte tiksliai valdyti jo judėjimą, kai ridenatės ant jo. Pamirškite apie kamuoliuko smaigalius ir iškilimus - tokie šaunūs ir įdomūs, kokie jie atrodo, yra tik reklaminiai triukai. Viena įmanoma išimtis – jei daug prakaituojate, maži įdubimai gali pagerinti sukibimą. Kai kurie gali sakyti, kad norint atpalaiduoti raumenį ar sausgyslę reikia išsikišimų, tačiau tyrimai rodo, kad audinių problemoms spręsti geriausia rinktis apvalius kamuoliukus.

 

  1. Kietumas – tobulo kietumo nėra, nes kiekviena kūno dalis geriausiai reaguos į skirtingą kietumą. Be to, pagerėjus audinių sveikatai ir lankstumui, bėgant laikui norėsite naudoti kietesnius masažo kamuoliukus.

 

- Sužeistiems audiniams visada prireiks minkštesnių masažo kamuoliukų. Gaminant kietumas matuojamas prietaisu, vadinamu durometru, paprastai pagal Shore skalę. Pvz., Lakroso rutulio kietumas pagal Shore C yra 60. Minkščiausias masažo kamuoliukas išmatuojamas pagal putų skalę, o jo kietumas yra Shore A 40. Parduotuvėje pardavėjai nežinos tų skalių, todėl geriausias būdas tiesiog pačiupinėti kamuoliuką. Pradedantiesiems reiktų pradėti nuo šiek tiek minkštesnio kamuoliuko ir su laiku pereiti prie kietesnio. Dažnai kamuoliuko kietumas žymimas užrašais:

1) pradedančiųjų - "light"

2) vidutinio kietumo – "medium"

3) kietas, pažengusiems – "hard" arba "heavy"

 

- Verta paminėti, kad kietumas nėra vienintelė savybė, lemianti, kaip kamuoliukas sminga į jūsų kūną, nes tuščiaviduris ir tvirtas rutulys gali būti vienodo kietumo, tačiau jie jausis skirtingai.

 

- Masažo rutuliukas yra puikus giliųjų audinių atpalaidavimo įrankis. Kamuoliuko naudojimo esmė yra ta, kad jūs giliai įsiskverbiate į raumenį ar sausgyslę, kuri tempia jį, tokiu būdu atkuriate lankstumą ten, kur įtemptos raumenų skaidulos ir jungiamasis audinys.

 

- Kaip naudoti masažo kamuoliukus kūno audinių išlaisvinimui - https://www.youtube.com/watch?v=d5AqyIqRVHs&list=PL777ZsoYSZ9DOUzpL8CSi0XyYsdPfXp_0

 

Įvairius masažo kamuoliukus ir kitas priemones galite įsigyti Sportturas fizinėse parduotuvėse Kaune arba Panevėžyje bei internetinėje parduotuvėje: https://www.sportturas.lt/lt/katalogas/sportui/kilimeliai-gimnastikai-gumos-reabilitacijos-masazo-balanso-jogos-inventorius/masazo-priemones-volai.htm