Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Geriausi motyvacijos sportuoti šaltiniai

Geriausi motyvacijos sportuoti šaltiniai

2022-03-09

Geriausi motyvacijos sportuoti šaltiniai

Ko gero, sporto reikšmė ir nauda yra žinoma visiems: nuo mažo vaiko iki suaugusio žmogaus. Tačiau, kad ir kaip akcentuotume judėjimo ir sveikos gyvensenos privalumus, tik nedaugelis žmonių randa savyje stiprybės užsiimti aktyvia fizine veikla reguliariai. Ir dažniausiai pasitaikanti to priežastis – tai motyvacijos stygius. Atrodo, visos reikalingos sąlygos yra: sporto klubas arti namų, laiko sportui užtenka, paskatinimas iš artimųjų sulaukiamas, bet vidinės motyvacijos sportui – visiškas nulis. Tad štai keletas patarimų, iš kokio „šulinio“ tos motyvacijos sportui pasisemti.

 

Dažniausiai, kalbėdami apie sportą, mes tai įsivaizduojame, kaip nuobodų ir varginantį veiksmą, kuris būtinai turi būti atliekamas prie sunkių, metalinių treniruoklių, nuo kurių kitą dieną skauda, atrodo, ne tik raumenis, bet ir sielą. Tačiau iš tiesų tam, kad kūnas jaustųsi pasportavęs, jums visai nebūtina lankyti sporto klubo. Užsiimkite tiesiog jums malonia sporto šaka namuose ar savo kieme! Pavyzdžiui, prisiminkite seną gerą sporto įrankį – šokdynes. Tai visiškai nebrangus, lengvai transportuojamas kelionėse ir tikrai gerai atpalaiduojantis sporto inventorius. Šokdynė puikiai padeda atlikti apšilimui skirtą kardio treniruotę bei atstatyti mūsų motorinę koordinaciją. Pastaroji itin svarbi tiems, kurie dirba nuolat sėdimą darbą ir tokie veiksmai kaip išstovėjimas ant vienos kojos ar peršokinėjimas ant kitos yra retai sutinkami mūsų kasdienybėje. Taigi, prisiminkime vaikystę ir pirmyn šuoliukais į sportą!

 

Kitas puikus būdas atrasti savyje krislelį motyvacijos sportui – tai žinojimas, jog norint aktyviai mankštintis, nereikia išleisti daugybės pinigų. Šiuolaikiniai sporto inventoriaus išradimai leidžia atlikti daugybę fizinių pratimų tiesiog elastinės gumos pagalba. Todėl jums visai nebūtina įsigyti brangių, gigantiškų sporto treniruoklių, kurie užgriozdintų namus. O tuo tarpu pratimai su pasipriešinimui skirta guma gali padėti treniruoti bet kurią jūsų kūno raumenų grupę: kojas, nugarą, rankas ir net pilvo presą. Tiesa, reikėtų žinoti, jog pasipriešinimo gumos yra keletos tipų: žiedinės (naudojamos ant rankų arba kojų), su rankenomis (puiki alternatyva daugeliui metalinių treniruoklių) ir be rankenų (itin dažnai naudojamos tempimo pratimams).

 

Tiesa, dažnai žmonės yra linkę pateisint savo motyvacijos stygių vien tuo, jog yra priaugę labai daug papildomo svorio, todėl jiems sunku staiga pradėti aktyviai bėgioti ar užkrauti savo širdį ir kvėpavimo takus kita aktyvia veikla. Tačiau kiekvienas sporto treneris paliudys, jog norint dovanoti sporto džiaugsmą savo kūnui, iš pradžių užtenka ir lengvos mankštos tiesiog ant jogos kilimėlio. Taisyklingai atlikdami pratimus ant sportui skirto kilimėlio, neapkrausite savo kūno intensyviais ir alinančiais veiksmais, todėl jis itin tinka didelį viršsvorį turintiems žmonėms. Tokiu atveju lengvi, lėtai bei, svarbiausia, taisyklingai atliekami pratimai padės atsipalaiduoti, susikoncentruoti į savo kūną, nuimti nugaros raumenyse susikaupusį stresą ir, žinoma, pagražinti kūno formas. O tai savaime aišku, pakels ir jūsų motyvaciją sportuoti į kitą lygmenį!

 

Na, o jei vis dėlto, jaučiate, jog noras sportuoti ir motyvacija niekaip negali prisibelsti iki jūsų širdies ir proto, pabandykite bent jau minimalų sportą įtraukti į savo kasdienybę. Pavyzdžiui, ypač populiarėja sėdėjimo būdas darbe prie kompiuterio ant balansinio gimnastikos kamuolio. Nustebote? Ogi ne veltui! Tai iš tiesų puiki alternatyva jūsų biuro kėdei, nes balansinis gimnastikos kamuolys padeda atsikratyti nugaros skausmo ilgai sėdint vienoje vietoje. Be to, gerinama jūsų koordinacija ir stimuliuojamos visos raumenų grupės. O jei savo dienotvarkėje rastumėte keletą minučių dar ir dygliuotam masažiniam kamuoliui, neabejotinai pastebėtumėte teigiamus savo kūno ir emocijų pokyčius.

 

Taigi, kaip matote motyvacijos šaltinių sportui gausu, jums telieka pasirinkti labiausiai artimą širdžiai ir padovanoti savo kūnui pirmąją sporto treniruotę ar rytinę mankštą!