Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip išsirinkti tinkamus plaukimo akinukus ?

Kaip išsirinkti tinkamus plaukimo akinukus ?

2020-03-26

Esant tokiai baseino akinių įvairovei, išsirinkti akinių porą yra taip sunku, kaip išsirinkti naują telefoną ar batų porą.

Ir nors išlaidos (paprastai) yra nepalyginamos su telefonais ar batais, dauguma įprastų plaukikų žino didžiulį nusivylimo jausmą, kai pro akinius būna prastas matomumas, praleidžia vandenį, sunku sureguliuoti ir pan.

Taigi prieš pasinerdami ir išsirinkę brangiausią ar estetiškiausią akinių variantą, skirkite minutę šiam informaciniam straipsniui apie plaukimo akinių pasirinkimą ir sužinokite, kokių iš tikrųjų norite akinių.

 

Tinkamų plaukimo akinių pasirinkimas

 

  1. Tinkamumas

Visada išbandykite savo akinius prieš pirkdami, o jei perkate internetu, patikrinkite, ar pardavėjas pasiūlys visą grąžinamąją išmoką, jei jie netinka.

Dažniausiai pasitaikantys akiniai yra ovalo formos su silikono rėmeliu. Kai juos išbandysite, sandariklis turėtų užtikrinti vandens nepralaidumą, tačiau per didelis slėgis akims irgi nėra gerai, į tai taip pat derėtų atkreipti dėmesį.

Atidžiai patikrinkite, ar akiniai nėra per platūs, nes jie gali nuslysti.

Varžybiniai akiniai yra daug švelnesnės konstrukcijos, kad sumažintų vandens pasipriešinimą plaukiant. Jie paprastai būna mažiau reguliuojami, todėl yra dar daugiau priežasčių prieš perkant matuotis juos.

Klasikiniai švediško stiliaus plaukimo akinukai itin pamėgti profesionalų, kurie neturi silikoninio rėmelio ir plastikinio reguliuojamo nosies tiltelio.

Paskutinis akinių variantas yra plaukimo kaukės, kurios dėl savo dydžio siūlo platų regėjimo diapazoną - jos labiausiai tinka vaikams ar žmonėms, planuojantiems nardyti ir plaukioti atvirame vandens telkinyje.

 

  1. Komfortas

Jūsų akiniai gali būti sandarūs aplink akis, tačiau komforto trūkumas virš nosies gali labai erzinti.

Daugelis akinių turi reguliuojamus nosies atramėles, tačiau jei tavo akys yra per toli ar per arti jūsų nosies, pamėginkite kitą porą arba tiesiog pasireguliuoti akinių nosies atramą.

Dirželis yra mažai susijęs su jūsų akinių sandarumu, tačiau yra būtinas norint sandarumą išlaikyti. Per daug aptempti akiniai tik dar labiau dirgins jautrias akies dalis.

Daugelis akinių dabar turi dvigubus dirželius, kurie geriau akinius laiko vietoje - ieškokite suskaidyto dirželio, jei greitai plaukiojate ar greitai sukiojatės vandenyje.

 

  1. Žvilgsnis

 

Beveik visi akiniai dabar turi apsaugą nuo rūko ir apsaugo nuo UV spindulių. Jei jie tos apsaugos neturi, jų kaina bus mažesnė.

 

     4. Stiklų spalva

 

Šešios dažniausiai pasitaikančios spalvos:

 -Skaidrus - sukurti naudoti esant silpnam apšvietimui, apsiniaukusiomis sąlygomis, kai reikalingas maksimalus matomumas. Tinka naudoti patalpose.

-Alyvinė - skirta geriausiam objektų kontrastui žaliame ar mėlyname fone. Tinka naudoti viduje ar lauke.

-Dūminio stiklo - skirti sumažinti šviesos pralaidumą ir sumažinti bendrą ryškumą. Geriausiai tinka maudytis lauke - puikiai tinka saulėje.

-Gintarinio stiklo - skirti pagerinti regėjimą esant silpnam apšvietimui ir sumažinti akinantį šviesos spindesį esant dideliam apšvietimui. Tinka naudoti viduje ar lauke.

-Mėlyna - sukurta tam, kad į akis galėtų patekti vidutinio sunkumo šviesa, tačiau šviesiomis sąlygomis išlaikytų apsaugą nuo akinimo. Tinka naudoti viduje ar lauke.

-Veidrodinis - skirtas sumažinti ryškumą ir blizgesį, naudojant veidrodinį padengtą tonuotą objektyvą. Tinka naudoti lauke.

 

Įvairių formų ir dydžių plaukimo akiniai su UV spindulių filtru. Plaukimo akinius galite apžiūrėti ir įsigyti už gerą kainą internetu, bei mūsų sporto prekių parduotuvėse Kaune ir Panevėžyje.