Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Sąnarių ligos ir jų prevencija

Sąnarių ligos ir jų prevencija

2023-04-12

Žmogaus kūne yra daugybė sąnarių, kasdien atlaikančių mūsų svorį ir padedančių atlikti visus įprastus darbus. Jie patiria didelį krūvį bei spaudimą, todėl nenuostabu, kad sąnarių skausmas yra vienas dažniausių pacientų nusiskundimų. Sąnarių skausmas gali pasireikšti įvairiose vietose ir sukelti skirtingus pojūčius, priklausomai nuo problemos atsiradimo priežasties, lokacijos, aplinkybių.

Dažnas įsitikinęs, kad sąnarių ligos – senjorų problema. Deja, kaip ir dauguma kitų ligų, taip ir sąnarių negalavimai užklumpa vis jaunesnius. Dažniausiai juos kamuoja kelių ar čiurnų skausmai. Šiuo atveju itin praverčia kompresiniai įtvarai. Jie gerina kraujotaką, limfos apykaitą, mažina kojų nuovargį, tinimą, raumenų, sykiu sąnarių skausmus. Įtvarai padeda stabilizuoti reikiamą vietą, tolygiai paskirstyti krūvį, mažinti sąnariams tenkančią apkrovą. Jie ypač tinka sportuojantiems, reabilitacijai po įvairių traumų. Įtvarai gali būti pritaikomi įvairioms kūno sritims: čiurnoms, keliams, riešams, alkūnėms, nugarai ir kt. Renkantis įtvarą reikėtų atkreipti dėmesį į dydį, išmatuoti savo apimtis arba, jei yra galimybė, pasimatuoti. Beje, galima rasti pažangių, kelias funkcijas vienu metu atliekančių įtvarų. Tarkime, turinčių ne tik stabilizavimo ir kompresijos, bet ir šalto kompreso funkciją. Taip skausmas ir jį sukėlęs uždegimas, galbūt ir esantis patinimas malšinamas dar efektyviau.

Reguliari mankšta pagerina sąnarius supančių raumenų ir raiščių tonusą, judesių koordinaciją, todėl padeda išvengti netikėtų sąnarių panirimų, raiščių patempimų ar raumenų skausmingų spazmų. Be to, atliekant fizinius pratimus, gerėja kraujotaka sąnariuose, todėl jie geriau aprūpinami maisto medžiagomis ir skatinami greičiau gyti.

Tačiau reikia pažymėti, kad turintiems sąnarių ar stuburo problemų pratimus kiekvienam pacientui individualiai parenka gydytojas reabilitologas arba kineziterapeutas, atsižvelgdamas į asmens fizinį pasiruošimą, skausmų lokalizaciją, jų atsiradimo priežastis ir intensyvumą. Nepatartina pradėti mankštintis savarankiškai namie, nes dažnai rizikuojama pabloginti savo būklę. Visais atvejais rekomenduoju kreiptis į specialistą.