Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Pratimų kilimėliai - kuris tipas Jums tinka?

Pratimų kilimėliai - kuris tipas Jums tinka?

2019-12-21
  • Nesvarbu, ar esate patyręs jogistas, ar rato treniruotės gerbėjas, ten yra naudojamas mankštos kilimėlis. Nors tai yra universalus treniruočių inventorius, tačiau ne kiekvienas kilimėlis tinka kiekvienai mankštai. Šis pratimų kilimėlių pirkimo vadovas suteiks Jums įvairių tipų kilimėlių apžvalgą ir, tikimės, leis išsirinkti  idealų  kilimėlį.

 

Jogos kilimėlis

Jogos kilimėlis, kurio storis yra nuo 0,3 iki 0,6 cm, yra ploniausias iš jų visų. Jogos kilimėlio tikslas yra padidinti jogos sukibimą ir lengvai su savimi nešiotis. Kadangi joga yra įvairių formų, galima rasti įvairių kilimėlių, kad atitiktų besikeičiančius stilius.

Pvz., Standartinis jogos kilimėlis bus pagamintas iš specialios medžiagos, kad būtų galima lanksčiau ir labiau sukibti. Tačiau jei norite užsiimti karšta joga, galbūt norėsite investuoti į kilimėlį, kurio paviršius yra rankšluosčio stiliaus, kad sugertų prakaitą ir sustabdytų slidumą. Taip pat galite rasti jogos kilimėlių iš natūralių arba biologiškai skaidžių pluoštų, tokių kaip kanapės ar medvilnė.

Jogos kilimėliai paprastai yra asmeniniai kilimėliai, todėl jums nereikės per daug jaudintis dėl higienos. Nepaisant to, svarbu nepamiršti reguliariai valyti savo kilimėlį (-us).

 

Pilateso kilimėlis

Šiek tiek storesni nei jogos kilimėliai, pilateso kilimėliai yra sukurti taip, kad paminkštintų kūno atramą ir užtikrintų puikų sukibimą. Tačiau galite pastebėti, kad kai kurių pilateso kilimėlių apačia yra šiurkšti, o viršus slidus, tam kad būtų galima sklandžiau pereiti tarp pilateso judesių.

Pilateso kilimėlių medžiaga yra uždara putų dalelių struktūra, nes juos lengviau valyti. Skirtingai nuo jogos kilimėlio, pilateso kilimėlį dažnai turi įvairios įstaigos. Todėl svarbu, kad jie būtų lengvai valomi higienos tikslais.

 

Bendrosios mankštos kilimėlis

Bendrosios paskirties kilimėliai yra plačiai prieinami beveik bet kurioje sporto salėje, tačiau taip pat yra puikūs naudoti namuose. Sukurtas taip, kad sušvelnintų kūno atramą visos treniruotės metu. Kilimėlis yra trumpas ir storas. Tai yra Jūsų idealus kilimėlis bet kokioms grindų treniruotėms, tokioms kaip sėdėjimas, horizontalios kūno padėties laikymas ir pan.

Yra trys pagrindiniai bendrosios paskirties kilimėlių tipai. Kiekviena rūšis skirta skirtingiems galutiniams vartotojams:

Vinilis: putplasčio šerdis su vinilo danga. Šie kilimėliai yra patvarūs ir lengvai valomi. Gali atlaikyti pakartotinį naudojimą.

TPE: Termoplastinė elastomerinė medžiaga. Šie kilimėliai yra patogūs, tvirti ir ekologiškiausios medžiagos, nes juos galima perdirbti. Elastinės savybės suteikia galimybę kilimėliui grįžti į pradinę formą po naudojimo, tačiau kartu suteikia minkštą ir patogų pojūtį.

EVA: EVA putplasčio kilimėliai yra lengvi ir minkšti. Galite pastebėti, kad pado šiurkštumas liejasi prie minkšto šių kilimėlių paviršiaus, tačiau jie nėra tinkami intensyvioms ir reguliarioms treniruotėms.

 

Grindų apsauginiai mankštos kilimėliai

Grindų apsaugos kilimėliai nėra tokie, kad būtų galima kilnoti juos taip kaip kitus kilimėlius. Jie nėra mobilūs. Vietoj to jie bus dedami į mankštai skirtą vietą ir liks ten visam laikui. Šie didelio tankio EVA putplasčio kilimėliai sugeria smūgius, sumažina triukšmą ir padeda apsaugoti grindis po apačia.

Dažnai pagamintus „dėlionės“ stiliaus, juos dažnai galima rasti namų sporto salėje. Padėkite juos po savo treniruokliais, kad apsaugotumėte grindis nuo pažeidimų. Nepainiokite jų su specialiomis guminėmis fitneso grindų plytelėmis, nes šie kilimėliai nebus sukurti taip, kad atlaikytų numestus svorius. Vietoj to jis yra idealus paviršius "core" pratimams, funkciniams pratimams ir tempimui.

 

Tempimo pratimų kilimėliai

Tempimo pratimų kilimėliai yra gerai sušvelninti, stori ir nėra skirti sulankstyti, tačiau juos vis tiek galima perkelti vartotojo patogumui. Šiuos kilimėlius taip pat galite išdėstyti vienas šalia kito, kad sukurtumėte tempimo pratimų zoną. Pagaminti iš didelio tankio drožlių putplasčio šerdies ir padengti tvirta medžiaga, šie kilimėliai yra skirti ilgalaikiam naudojimui sporto salės aplinkoje. Pamatysite, kad jie lengvai valomi ir yra labai tvirti.

 

Kilimėlio sandėliavimas

Net jei tikrai reguliariai atliekate mankštą, nesinaudosite savo kilimėliu visą parą. Jei norite naudoti mobiliuosius kilimėlius, jums reikės kilimėliui vietos, kur jį pasidėsite, kai jie nenaudojami. Kaip minėta ankščiau, kai kurie kilimėliai lengvai susukami ir nešami. Jie yra tokie maži, kad lengva sudėti į kambario kampą ir pamiršti.

Galite pastebėti, kad daugelyje jogos, pilateso ir bendrosios paskirties kilimėlių vienoje kilimėlio pusėje yra mažos skylutės. Tai yra todėl, kad juos būtų galima pakabinti ant specialių stelažų, kad jie būtų tvarkingi ir tiesūs. Tokius kilimėlius renkasi grupinių treniruočių įstaigos, kurie perka kilimėlius dideliais kiekiais ir turi po treniruočių juos sutvarkyti taip, kad jie lengvai džiūtų ir neužimtų daug vietos.