Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Namų sporto salės kūrimo vadovas

Namų sporto salės kūrimo vadovas

2019-10-28

Pasistatykite geriausią sporto salę namuose

Skaitymo laikas: 5 minutės

 

Ką jums reiškia sportas namuose?

Nors kai kurie galbūt norėtų treniruotis viešajame sporto klube, kad atsiribotų nuo kitų gyvenimo aspektų, nemažai žmonių nusprendžia investuoti į namų sporto salę. Nieko nėra patogesnio, kai gali pakilti tiesiai nuo pietų stalo į asmeninę sporto erdvę. Norėdami pradėti, galbūt norėsite sudaryti sau treniruočių planą tikslui pasiekti ir nustatyti kokios įrangos jums reikia norint tai padaryti? Atsakymai į šį klausimą apibūdins jūsų tolesnius veiksmus.

 

Kokie yra jūsų namų sporto įrangos įrengimo pagrindiniai kriterijai?

1. Biudžetas - tai galbūt pirmas dalykas, į kurį atsižvelgsite. Sukūrę norų sąrašą treniruotėse, susiaurinkite jį iki būtiniausių dalykų ir laikui bėgant sukaupkite įrangos. Apsvarstykite galimybę naudoti asmeninius finansus kaip būdą įsigyti reikalingą įrangą be pradinių išlaidų.

2. Erdviniai reikalavimai - ar erdvės aplink jus yra pakankamai, kad atliktumėte norimas treniruotes? Jei turite garažą, ar galite sumontuoti štangos kampą išilgai plius metras iš kiekvienos pusės, jei norite atlikti valymą ir pan.? Jums gali reikėti šiek tiek kūrybiškumo savo erdvėje, gimnastikos žiedai gali būti pakabinti už esamų metalinių konstrukcijų kūno svorio treniruotėms, tačiau kai kurie judesiai gali būti neįmanomi, jei jūsų numatytoje vietoje nebus pakankamai erdvės.

3. Konstrukcija - ar pastatas yra pakankamai tvirtas, kad būtų reikalinga įranga tiek aplink jus, tiek virš jo ir ar erdvėje nėra drėgmės? Pirkdami tokius daiktus kaip ant sienos montuojamas stovas, mes rekomenduojame pasikalbėti su vietinės sporto prekių parduotuvės specialistu ar statybininku, kad įsitikintumėte, ar įranga tvirtai pritvirtinta prie jūsų turimų grindų ar lubų tipo.

4. Sauga - kadangi treniruotės namų sporto salėje dažniausiai daromos atskirai, saugumas yra didelis. Pritūpimų stovas yra idealus treniruočių partneris su priedais, padedančiais kilnoti svorius, tačiau reikia atsižvelgti ir į kitus dalykus, kurie dar bus laikomi jūsų treniruočių vietoje? Jei turite tuščią kambarį, kuriame galite įrengti sporto salę, tada puiku. Tačiau jei šioje vietoje taip pat turite laikyti savo įrankius ar sodo įrangą, būtinai suplanuokite savo erdvę, kad nepasidarytumėte žalos su pašaliniais daiktais esančiais šalia.

 

Pagrindinė sporto įranga namams remiantis Amerikos sporto ir sveikatingumo klubuose atliktu tyrimu

Mes sudarėme šį patogų svarbiausių sporto reikmenų sąrašą, kad padėtume sukurti jums sporto salę atsižvelgiant į Amerikos sporto ir sveikatingumo klubų federacijos atliktu tyrimu (2019), kuris nustatė reikalingiausius reikmenis, kurių dėka galėsite atlikti įvairaus tipo treniruotes nepraleidžiant nei vienos raumenų grupės bei su šia minimalia įranga galėsite pasiekti visus sporto tikslus nevaikštant į modernų sporto klubą. 

 

Kokia yra geriausia grindų danga?

Grindys yra svarbi namų sporto detalė dėl daugelio priežasčių: pirmiausia todėl, kad apsaugoti esamą grindinį, sumažinti triukšmo trikdymą ir, svarbiausia, saugumui. Mes rekomenduotume naudoti specialią, mažiems sporto klubams skirtą, tatami dangą. Ši danga yra sukurta palaikyti žemą garso lygį, tuo pačiu apsaugant jūsų įrangą ir grindis.

 

Kokie yra sportavimo namuose pranašumai?

Tikriausiai jau žinote atsakymą į šį atsakymą ir tai yra priežastis, kodėl svarstote apie investiciją. Šiuolaikinis gyvenimo tempa verčia mus taupyti laiką, visur skubėti, o kartais tiesiog norisi pabėgti nuo žmonių ir turėti savo meditacijos kampelį, kuriame išsivalytų mintys ir dingtų stresas. Savo sporto salės turėjimas yra puikus būdas sukurti aplinką, kuriai reikia skirti šiek tiek laiko, kad dirbtum su savimi, nevažiuodamas į viešą sporto salę. Ilgalaikėje perspektyvoje jūsų nuosava sporto erdvė tikrai atsipirks. Jau nebeišleidžiate 30–50€ per mėnesį narystei sporto salėje, kuri galbūt nevisiškai patenkina viską, ko jums reikia. Jūsų namų sporto erdvėje nėra jokių apribojimų ir jokių nemalonių ženklų ar žvilgsnių iš darbuotojų.

 

Keli patarimai, kaip išlaikyti motyvaciją

Padarykite sporto erdvę savo kasdieninio ritualo dalimi. Investuokite į „bluetooth“ garso kolonėlę ar kitą garso sistemą ir sukurkite sau didžiausią treniruočių muzikos grojaraštį. Viešajame sporto klube jums reikėtų turėti savo ausines, kurias gali persirengimo kambary kažkas pavogti, o ir sportuoti su aplink kaklą kabančiais laidais nėra labai patogu. Savo sporto salėje nereikia jokių laidų ir galite groti kokią norite muziką ir kokiu norite garsu, galite pasikviesti bendraminčių draugų, kurie bendro tikslo siekimą palengvina, nes jie siekia to paties ko ir jūs. Nusistatykite sau keletą aiškių tikslų ir užsirašykite juos didelėmis raidėmis, kad einant į kambarį jis būtų ten, tiesiai priešais jus, ir viskas, ką jums reikia padaryti, yra nustatyti sienos laikmatį ir juo naudotis.