Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip tinkamai išsirinkti riedučius?

Kaip tinkamai išsirinkti riedučius?

2016-06-15

Atšilus orams, vis daugiau žmonių renkasi aktyvų laisvalaikio praleidimo būdą. Puiki fizinio aktyvumo forma yra pasivažinėjimas riedučiais

Kokią naudą gauname važinėdami riedučiais?

Visų pirma puikiai lavinami kojų, sėdmenų, apatiniai nugaros, rankų bei pečių raumenys, gerinama koordinacija ir pusiausvyra. Reguliariai važinėjant riedučiais didinamas sanarių mobilumas, stiprinama širdies kraujagyslių sistema.

Kaip išsirinkti riedučius?

Daugeliui aktualu sužinoti, kaip išsirinkti sau ir savo vaikui tinkamus riedučius. UAB „Sportturas“ pataria, renkantis riedučius atkreipti dėmesį į jų dydį, kokybę, guolių klasę, kietumą ir riedučių bato suveržimo būdą.

Norint tinkamai išsirinkti ratukų dydį, reikėtų atsižvelgti į tai, kurioje vietoje važinėsite. Ratukai iki 80 mm skirti važinėti aikštelėse, o didesni, nuo 82 mm puikiai riedės riedučių ir dviračių takais.

Ratukų kietumas skirstomas į minkštus nuo 78 A iki 80 A, vidutinius nuo 82 A iki 85 A ir kietus nuo 87 A iki 96 A. Kuriuos geriausiai pasirinkti?  Geriausiai rinktis vidutinį kietumą, kadangi jie lėčiau dils, ilgiau tarnaus ir sukibimas išliks toks pat kaip ir minkštų ratukų.

Guolių pasirinkimas šiai dienai yra gan didelis, tačiau populiariausi guoliai yra ABEC 7 ir ABEC 9. Verta paminėti, kad nuo guolių skaičių sekos priklausys Jūsų džiaugsmas pasivažinėjimu riedučiais.  Pasirinkę aukštesnės klasės guolius nenusivilsite, kadangi riedučiai bus greiti ir tarnaus ne vienerius metus, dėl jų gamykliškai tikslesnio išliejimo ir didesnės apkrovos atlaikymo.

Na ir paskutinis, bet taip pat svarbus aspektas į kurį reikėtų atsižvelgti -  riedučių bato veržimas. Batas turi būti toks, kad susiveržus dirželius jaustumėte, kad koja yra stabili ir visiškai nejuda, kitaip važiuojant galimas kojos trinimas, o liaudiškai kalbant ji gali „išklišėti“.