Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip išsirinkti irklentę?

Kaip išsirinkti irklentę?

2019-07-20

Irklenčių sportas, dar kitaip vadinamas SUP (angl. Stand Up Paddleboarding) tampa vis populiaresnis visame pasaulyje. Tai ne tik treniruotė visiems kūno raumenims, bet ir puikus laisvalaikio praleidimo būdas gamtoje. Norint išbandytį irklenčių sportą daugeliui iškyla klausimas kaip išsirinkti irklentę. Todėl pateikiame Jums patarimus, kurie padės lengviau išsirinkti irklentę. Visas irklentes rasite paspaudę čia.

 

Irklenčių istorija. Iki 2004 m. irklenčių sportas buvo žinomas tik Havajuose – instruktoriai stebėdavo savo mokinius stovėdami ant irklenčių, kol vietnamietis Rick Thomas parsivežė sau vieną irklentę į Kaliforniją. Nuo to laiko šis irklenčių sportas greitai išplito, nes pasinaudojus irklu buvo galima pagauti mažas bangas, lengviau kontroliuoti kryptį bei bangos nebuvo būtinos norint plaukti ant irklentės. Taip gimė sporto šaka, kuri vadinama SUP ir turi įvairiausių atšakų: SUP surf, SUP joga.

 

Irklenčių tipai. Pirmiausia, rekomenduojame pradėti rinktis irklentę atsižvelgiant į jos naudojimą. Nuo to priklausys kokio storio, tūrio ir formos irklentės Jums reikės. Pagal paskirtį irklentės skirstomos į 4 tipus:

  • Universalios. Šios irklentės yra skirtos irtis upėje, ežere ar retkarčiais paraižyti bangose. Jos gerai slysta lygiu vandens paviršiumi, tačiau taip pat gerai valdomos ir bangose. Universalios irklentės tinka norint plaukioti įvairiom sąlygomis kartu su šeima ar draugais.
  • Lenktyninės. Šios irklentės yra mažai išlinkusios, lengvos ir siaurios. Todėl jos yra ypač greitos lygiame vandenyje. Dar yra skiriamos 2 lenktyninių irklenčių kategorijos: sprinto ir ilgų distancijų lenktynėms.
  • Kruizinės (ilgų atstumų). Šios irklentės yra skirtos įveikti didelius atstumus ant lygaus vandens paviršiaus, jos yra didesnio tūrio, išlaiko didesnį plaukimo greitį, stabilumą bei komfortą. Plaukiant kruizine irklente didesnius atstumus galima įveikti sunaudojant mažiau energijos. Yra net ir ypač plačių lentų, skirtų jogai ar žvejybai.
  • Bangų raižymui.  Šios irklentės turi labiau išlinkusį dugną, kuris leidžia daryti staigius posūkius. Jos yra ir trumpesnės, nei kitų tipų irklentės, o uodegos forma ir pelekai yra specialiai pritaikyti geresniam čiuožimui raižant bangas.

Irkluotojo sudėjimas. Vieni svarbiausių kriterijų, renkantis irklentę, yra naudotojo ūgis ir svoris. Lengvesnis žmogus turėtų rinktis mažesnę irklentę, o sunkesniam reikės didesnės irklentės. Nuo irkelntės dydžio priklauso ir jos tūris: per didelis tūris neleis lengvai valdyti irklentės, o per mažas tūris neleis stabiliai jaustis ir bus sunku slysti vandens paviršiumi.

 

Transportavimas. Prieš perkant irklentę, rekomenduojame atsižvelgtį į jos transportavimo galimybes prie vandens telkinio. Kietoms irklentėms transportuoti prireiks didesnio transporto ir vietos. Tuo tarpu pripučiamas irklentes galėsite visur vežtis lengvai ir patogiai: lagamine, dėžėje ar kur kitur.

 

Pelekai. Irklentės pelekai būna dviejų tipų: priklijuoti prie lentos arba keičiami. Perkant irklentę su keičiamais pelekais labai svarbu atkreipti dėmesį į patvarumą, ar nepamesite peleko plaukdami.

 

Priedai. Galite įsigyti papildomų priedų, kurie pagerins Jūsų plaukimą su irklentę: irklas, pompos adapteris bei irklo laikiklis.

 

Irklenčių inventorių rasite mūsų internetinėje parduotuvėje arba fizinėje parduotuvėje Kaune. Kilus klausimams visuomet galite kreiptis užpildę užklausos formą, telefonu arba el.paštu.

 

Linkime gero laiko plaukiojant su irklente!