Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip išsirinkti geriausią krepšinio kamuolį?

Kaip išsirinkti geriausią krepšinio kamuolį?

2020-01-04

Renkantis kamuolį, patariame atkreipti dėmesį į tris dalykus: kamuolio paviršiaus rūšį,  naudojimo dažnumas ir naudojimo vietą. Yra daugybė krepšinio kamuolio dizaino variantų, iš kurių galite pasirinkti. Žemiau pateikiame Jums patarimus, kurie padės išsirinkti tinakmą krepšinio kamuolį.

 

Panašumai

Yra daugybė puikių krepšinio gamintojų, tokių kaip „Molten“,  „Wilson“, „Adidas“ ir „Spalding“, visi su skirtingais dizainais. Kaip vidutiniam krepšinio gerbėjui išsirinkti geriausią krepšinio kamuolį savo žaidimams? Nepaisant visų šių gamintojų pavadinimų, kuriant šiuos kamuolius buvo svarbiausia kamuolio ilgaamžiškumas. Paprastai naudojamos odos arba sintetinės medžiagos, išdėstytos dvylikos, dešimties ar aštuonių skydelių dizaine. Šios plokštės paprastai yra atskirtos briaunomis, kurios visada yra kontrastingos spalvos nuo paviršiaus.

 

Skirtumai – žaidžiant patalpoje ir lauke

Medžiagos

Medžiagos yra labai skirtingos, o oda yra viena iš labiausiai paplitusių. Krepšinio kamuolius, aptrauktus iš odos, geriausia naudoti patalpose ir žaisti medinėse aikštelėse.

Žaidžiant lauke ant betoninių žaidimų aikštelių ar asfalto aikštelių, geriausia kamuolio medžiaga yra sintetinis pluoštas. Tai yra patys populiariausi kamuoliai tarp krepšinio gerbėjų, nes dauguma žmonių žaidžia lauke, be to, paprastai jie yra sukurti taip, kad labai gerai jaustusi odos pojūtis.

 

Drėgmės pralaidumas

Krepšinio kamuoliai, išlaikantys drėgmę, yra vieni geriausių, nes jie palaiko geresnį sukibimą net ir per intensyviausius žaidimus.

 

Kamuoliai pagal amžių

Mažiausias krepšinio kamuolių dydis yra 5, kuris labai gerai tinka vaikams iki 11 metų. Šis kamuolio dizainas skirtas mažesnėms rankoms ir yra pakankamai lengvas. 6 dydis yra skirtas vyresniems nei 11-15 metų vaikams ir yra tas, kurį mėgsta moterys. Daugelis paauglių klubų ir suaugusiųjų naudoja 7 dydį, nes jis labiausiai tinka jų amžiui. 7 dydis iš tikrųjų yra oficialus krepšinio kamuolio dydis ir tai, ką naudoja visi profesionalai.

 

Taigi, krepšinyje kamuolys yra svarbiausias treniruočių įrankis, o jei esi įprastas žaidėjas, svarbu išsirinkti geriausią. Turėdami tiek daug gamintojų siūlomų variantų, galite rasti beveik bet kokios spalvos krepšinio kamuolius ir, atsižvelgdami į jūsų poreikius, galėsite rasti sau geriausią krepšinio kamuolį.

 

Visus krepšinio kamuolius galite pamatyti ir įsigyti Sportturas fizinėse arba internetinėje parduotuvėje: https://www.sportturas.lt/lt/katalogas/sportui/krepsinis/kamuoliai.htm