Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Ką svarbu žinoti perkant stalo teniso stalą?

Ką svarbu žinoti perkant stalo teniso stalą?

2023-01-12

Stalo tenisas – sportas tinkantis tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems profesionalams. Tai populiarus žaidimas, žaidžiamas dviejų arba keturių žmonių su raketėmis ir kamuoliukais.

Jei nusprendėte įsigyti naują teniso stalą kviečiame paskaityti mūsų patarimus, kurie tikėkimės padės išsirinkti Jums reikalingą stalą. Renkantis teniso stalą patariame atkreipti dėmesį į keletą techninių parametrų: stalviršis, rėmas, suskleidimo sistema bei būdas.

Viršutinė stalo teniso stalo dalis, dar kitaip vadinama žaidžiančiuoju paviršiumi, turi būti stačiakampio formos 2,74 m ilgio ir 1,525 m pločio bei turi būti horizontalioje plokštumoje 76 cm nuo grindų. 

Suskleidimo sistema lemia stalo saugumą bei jo sandėliavimo pobūdį - kiek vietos stalas užims. Vieni stalai susiskleidžia į viršų ir užima daugiau vietos, kiti - į apačią ir užima mažiau vietos, yra kompaktiškesni. Visi www.sportturas.lt parduotuvėje parduodami stalai SPONETA turi EN saugumo sertifikatus, todėl yra saugūs naudoti.

Vidaus ar lauko teniso stalas?

Pagrindinis skirtumas tarp lauko ir vidaus stalų yra paviršiaus danga. Vidaus stalų paviršius yra storesnis nei lauko teniso stalo ir leidžia kamuoliukui geriau atšokti. Tačiau vidaus teniso stalai nėra atsparūs oro sąlygoms – paviršius gali deformuotis nuo menkiausios drėgmės. O lauko stalai padengti specialiu drėgmei bei saulės spinduliams atspariu laminatu, apsaugančiu paviršių nuo deformacijos.

Vidaus teniso stalas

Vidaus stalo teniso stalo paviršiaus storis siekia nuo 16 iki 25mm. Mėgėjams rekomenduojame įsigyti stalą su 16-19mm storio plokšte, pažengusiems su 22-25mm storio. Kuo storesnis stalviršio paviršius, tuo geresnis kamuoliuko atšokimas. Nors vidaus teniso stalas ir nėra atsparus drėgmei, saulei, tačiau laikomas tinkamomis sąlygomis tikrai tarnaus daug metų. Vidaus teniso stalą yra patogu transportuoti, dauguma stalų turi ratukus, kurie sukiojasi.


Lauko teniso stalas

Lauko teniso stalas yra naudojamas dažniausiai lauke, todėl jį galima statyti ir patalpose, kuriose daug drėgmės: rūsyje, garaže. Lauko teniso stalas yra apsaugotas nuo drėgmės, nuo tiesioginių saulės spindulių. Lauko teniso stalo paviršiaus storis siekia nuo 4 mm iki 7 mm, tačiau dėl apsaugančios dangos kamuoliuko atšokimo greitis yra panašus kaip ir vidaus teniso stalo.

Profesionalus teniso stalas

Profesionalus teniso stalas yra naudojamas profesionalų per įvairias varžybas, tačiau tai nereiškia, kad toks pats stalas negali stovėti mėgėjo namuose. Dažniausiai tokie stalai yra brangesni, kadangi gaminami iš kitokių medžiagų, nuo jų stalviršio kamuoliuko atšokimas yra geresnis.

Aksesuarai

Išsirinkus teniso stalą, taip pat svarbu ir pasirinkti aksesuarus: raketeskamuoliukustinkliuką (jei nėra prie stalo pridėta) bei apsauginį gaubtą, kai stalas yra nenaudojamas.

Stalo teniso kamuoliukai

40+ milimetrų skersmens - toks yra oficialus stalo teniso kamuoliukas, patvirtintas Tarptautinės stalo teniso federacijos ITTF. Stalo teniso kamuoliukai gali būti baltos arba oranžinės spalvos. Spalvas rekomenduojame pasirinkti priklausomai nuo aplinkos apšvietimo, kurioje žaisite. 

Stalo teniso kamuoliukai taip pat skirstomi į laisvalaikio - 1* žvaigždutės ir 2* žvaigždučių -  treniruočių. 3*** žvaigždučių kamuoliukai yra aukščiausios kokybės, naudojami turnyruose ir profesionalių sportininkų, tarnauja ilgiausiai.

Stalo teniso raketės

Žmonėms, kurie dar tik pradeda šį žaidimą, kurie ką tik jį nusipirko, patariame rinktis raketes stalo tenisui pradedantiesiems. Jų pirkimui reikia skirti pakankamai laiko, kadangi tinkamai pasirinktos raketės nestabdo tobulėjimo proceso ir turi įtakos geresniam žaidimui. Raketės stalo tenisui profesionalams yra skirtos tiems, kurie žaidžia šį žaidimą profesionaliai arba ilgą laiką. Tokias raketės žmonės dažniausiai susikomplektuoja patys.