Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / 5 žiemos laisvalaikio užsiėmimai, kurie sudegina daug kalorijų

5 žiemos laisvalaikio užsiėmimai, kurie sudegina daug kalorijų

2019-12-03

Atėjus žiemos orams, kai kurie iš Jūsų gali pagalvoti, kad Jūsų treniruotės yra baigtos. Lauke šalta, o po ilgos dienos darbe viskas, ką jaučiate, grįžę namo, tai norą sėdėti priešais židinį.

Užuot priversti save sportuoti sporto salėje ir užsiimti aktyvia veikla, apsvarstykite galimybę treniruotis lauke. Eidami į lauką, Jūs gausite didelę fizinę naudą. Jūsų treniruotė dar bus pranašesnė ir įdomesnė, o šaltoje temperatūroje sudeginsite daugiau kalorijų! Taigi pateikiame keletą žiemos užsiėmimų, kurie gerina širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą, plaučių, centrinės nervų sistemos veiklą bei padeda sudeginti daug kalorijų:

  1. Čiuožimas ledu

Pirmasis žiemos užsiėmimas lauke - čiuožimas ledu. Čiuožinėjimas ledu yra puikus būdas sustiprinti apatinės kūno dalies raumenis, nes jis apkraus Jūsų sėdmenų dalis, kurių įprastai net nejaučiate, taip pat visus raumenis, einančius aukštyn ir žemyn stuburo.

Čiuožimas gali būti atliekamas individualiai arba galite suburti draugų būrį ir pasportuoti kartu. Čiuožimas ledu lengvai sudegina iki 400 ar daugiau kalorijų per valandą, todėl įtraukdami šią vieną veiklą į treniruotės planą matysite puikius rezultatus.

Čiuožinėjimui ant ledo reikalingas pačiūžas galite išsirinkti ČIA

 

  1. Slidinėjimas

 Slidinėjimas yra viena intensyviausių žiemos pramogų, kurią galite atlikti. Jei judate pakankamai intensyviai, galite sudeginti 600–700 kalorijų per valandą!

Užsiimdami slidinėjimu, galėsite pasirinkti kalno ar lygmens distanciją, kurios abi turės savo unikalių privalumų. Slidinėjimas su slidėmis yra viena iš absoliučiai geriausių širdies ir kraujagyslių treniruočių, kurią galite atlikti, o kalnų slidinėjimas ar lygumų slidinėjimas bus puikus jūsų pusiausvyros ir judrumo išbandymui.

 Abu šie būdai veiks visus apatinės kūno dalies raumenis ir pagrindinius didžiuosius  raumenis, taip pat nugarą, krūtinę ir pečius, todėl slidinėjimas gali būti tikrai intensyvi viso kūno treniruotė.

Lygumų slidinėjimo batus galite įsigyti paspaudę ČIA

Slidinėjimui reikalingą inventorių: akinius, pirštines , slidinėjimo kaukes, termo rūbus ir slidžių dėklus galite įsigyti ir Sportturas parduotuvėje. 

  

  1. Žygiavimas su sniego batais

Tai yra puikus pasirinkimas tiems, kurie šiek tiek bijo slidinėti dėl to, kad kritimas gali tapti gana skausmingas. Laikui bėgant su sniego batais jūs sudeginsite beveik tiek pat kalorijų.

Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie neturi slidinėjimo kalno šalia. Be to, sniego žygiavimo įranga yra šiek tiek pigesnė nei slidinėjimas, todėl ji yra gera tiems, kurie turi ribotą biudžetą.

Žygiavimas sniego batais padidins jūsų širdies ritmą ir išlaikys jį tolygų. Apkraunami visi apatinės kūno dalies raumenys, taip pat ir kūno centras. Užsiimdami šia veikla lengvai sudeginsite apie 500–600 kalorijų per valandą.

 

  1. Sniego kasimas

Nors jis nėra populiariausių žiemos pramogų, kurias galite atlikti, sąraše, atlikti kasimą reikia retkarčiais. Tai suteiks jums neįtikėtinai puikią treniruotę, todėl jos negalima nepastebėti.

Sniego kasimas yra geresnė viršutinės kūno dalies treniruotė, palyginti su visais ankstesniais užsiėmimais, todėl šiuo atžvilgiu verta turėti jūsų kardio treniruotės kitokį variantą treniruočių plane.

Įspėjimas: Visada kelkite nuo viršutinių kūno raumenų ir kojų, o ne iš nugaros. Jei per daug nusilenkate ir pakeliate aukštyn nuo nugaros, kūno padėtis yra visiškai pažeista. Be to, prieš pradėdami kasti, įsitikinkite, kad stabilizuojatės apatine kūno dalimi. Tai sumažins slidumo ir kritimo tikimybę, galinčią sukelti sužalojimus.

 

  1. Rogių traukimas į kalną

Taigi paskutinis žiemos užsiėmimas yra rogių traukimas. Skeletonas - tai olimpinė žiemos sporto šaka, laisvai pagrįsta šia vaikystės pramoga, matyta aukščiau, todėl į ją galima žiūrėti rimtai! Jei atsitiktų, kad turite vaikų, pasiimkite juos vieną popietę ir pramogaukite.

Laipiojimas į kalnus tempiant roges yra fantastiškas sėdmenis stiprinantis pratimas, taigi, jei norite sveikesnės nugaros, tai yra tam tikros formos pratimas, kuriuo tikrai norėtumėte užsiimti.

Reguliarus kopimas į kalną yra puikus apatinei kūno daliai.

Galvokite apie šį užsiėmimą kaip apie intervalinę kardio treniruotę, kuri ne tik naudinga sveikatai, bet ir labai smagi, nes turėsi tiek darbo (kopimo į kalną tempiant roges), tiek poilsio (slidinėjant nuo kalno).

Kokybiškas ir patogias rogutes galite įsigyti ČIA