Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip išsirinkti lauko teniso raketę ?

Kaip išsirinkti lauko teniso raketę ?

2023-07-13

Raketės parinkimas yra labai asmeniškas procesas, priklauso nuo žaidėjo žaidimo stiliaus, patirties ir individualių reikalavimų. Pateikiame keletą patarimų, kurie padės apsispręsti renkantis lauko teniso raketę:

 1. Asmeninė patirtis ir žaidimo lygis. Jei žaidėjas yra pradedantysis, geriau rinktis lengvesnę raketę su didesniu raketės galvos plotu. Tai suteiks daugiau jėgos ir suteiks didesnių galimybių atremti netikėtiems smūgiams. Pažengusieji žaidėjai gali rinktis raketes, kurios suteikia daugiau kontrolės žaidėjui ir yra preciziškesnės.
 2. Žaidimo stilius. Jei jūsų žaidimas labiau orientuotas į galios generavimą ir galingų smūgių stilių, tai reikėtų rinkitis raketę su mažesniu galvos dydžiu ir didesniu svoriu. Jei žaidėjui yra svarbu ir preciziškumas, galbūt geriau rinktis raketę su didesniu galvos dydžiu ir lengvesniu svoriu.
 3. Svoris ir pusiausvyra. Svoris ir pusiausvyra gali turėti įtakos žaidėjo žaidimo komfortui ir kontrolės lygiui. Reikėtų pasibandyti kelias teniso raketes, kad išsirinkti geriausiai tinkančią svorio ir pusiausvyros kombinaciją. Pradedantieji turėtų rinktis lengvesnes teniso raketes, kuriomis lengviau smūgiuoti.

         Rekomenduojami svoriai:

 • vyrams 270–290 gr.;
 • moterims – 250–270 gr.;
 • vidutiniškai pažengusiems tenisininkams 280–300 gr.;
 • Labiau pažengusiems tenisininkams sunkesnes nei 300 g teniso raketes.

 

      4. Galvos dydis. Didelės galvos didelis raketės plotas geriau atmuša stipresnius smūgius ir patogiau atmušti netikėtus smūgius.

       

         Rekomenduojami dydžiai:

 • Pradedantiesiems  660 m2 (102 kv. colių).
 • Kiek pažengusiems žaidėjams 645–690 m2 (100–107 kv. colių)
 • Pažengusiems tenisininkai  645 m2 (100 kv. colių) ir mažesnes raketes.

      5. Rankenos storis. Per plona ar per stora rankena gali sukelti nepatogumų žaidžiant ir sumažinti žaidimo kontrolę. Teisingas sukibimas yra tada, kai tarp nykščio ir raketės laikančio delno pirštų galiukų telpa kitos rankos smilius. 

        

     Standartiniai rankenų dydžiai:

 • vaikams -1-2

 • moterims – 2-3

 • vyrams – 4-5

  

      6. Raketės kokybė. Pasirinkite raketę iš patikimų gamintojų, kurie garantuoja aukštą kokybę. Apžiūrėkite pačią raketę pirkimo vietoje, kad nebūtų jokių įplišimų, sutrukimų ar kitokių trūkumų.

        Geriausias variantas būtų išbandyti kelias raketes prieš priimant galutinį sprendimą. Perkant lauko teniso raketes, būtinai pasikonsultuokite ir dėl teniso kamuoliukų. Jie taip pat turi įtakos žaidimo kokybei.