Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Kaip išsirinkti futbolo kamuolį?

Kaip išsirinkti futbolo kamuolį?

2020-02-04

Futbolo sporto šaka – viena populiariausių pasaulyje, kuria užsiima ne tik profesionalūs sportininkai, bet ir mėgėjai, žaidžiantys laisvalaikiu.

Futbolo kamuolių pasirikimas - dėl įvairių medžiagų, dydžių ir rūšių - yra labai platus. Todėl paruošėme Jums savybes, kurias reikėtų atsiminti renkantis geriausią futbolo kamuolį pagal Jūsų žaidimo stilių.

Dažniausiai pasitaikantys futbolo kamuoliai yra rungtynių ir treniruočių kamuoliai. Rungtynių kamuoliai yra skirti žaidimui ir turi atitikti oficialias dydžio, svorio ir formos taisykles. Treniruočių kamuoliai skirti treniruotėms ir poilsiui įvairiose žaidimo vietose. Jie taip pat yra patvaresni, nes yra specialiai sukurti tam, kad būtų naudojami ilgą laiką.

 

MEDŽIAGOS

Futbolo kamuoliai yra sudaryti iš dviejų dalių: korpuso ir guminės pūslės. Korpusas dengia rutulio ir jo plokščių išorę, o guminė pūslė yra rutulio viduje esanti kamera, kuri sulaiko orą. Kiekvienas gali būti pagamintas iš kelių skirtingų medžiagų.

Plokštės yra aštuonkampio formos, matomos futbolo kamuoliukų išorėje. Oficialiuose FIFA patvirtintuose kamuoliuose yra 32 plokštės, tačiau kituose variantuose yra 26 ir 18 plokščių.

Korpusai gaminami iš PVC (polivinilkarbonato), PU (poliuretano), abiejų PVC / PU derinio, arba iš sintetinės odos.

PVC kamuoliai paprastai yra pigesni, kietesni išorėje ir labai patvarūs. PU kamuoliai paprastai yra aukštesnės kokybės, minkštesni liečiant ir jautresni nei PVC rutuliai. Sintetiniai odos kamuoliukai yra skirti aukščiausiam žaidimo lygiui ar profesionalioms rungtynėms, nes jie padidina kontrolę. Blizgūs dažai dažnai dedami į visų rūšių kamuolius, kad būtų sumažinta vandens žala, taip pat jie nesubraižomi.

Guminės pūslės yra sudarytos iš latekso arba butilo gumos. Latekso pūslės yra minkštesnės ir mėgstamos daugelio specialistų. Butilo pūslių oro sulaikymas yra daug didesnis, todėl jas reikia pūsti rečiau nei kamuolius su latekso pūslėmis.

 

DYDŽIAI

Futbolo kamuoliai būna keturių dydžių, o Jums labiausiai tinkantis dydis paprastai priklauso nuo Jūsų amžiaus. Tačiau jie taip pat gali skirtis tarp lygų, todėl prieš įsigydami dydį geriausia pasitarti su treneriu.

1 dydžio futbolo kamuoliai, dar vadinami mini ar įgūdžių kamuoliais, yra naudojami kojų technikai pagerinti ar tiesiog linksmybėms.

3 dydžio futbolo kamuoliai yra mažiausias oficialus kamuolys ir naudojami varžybų metu vaikams iki 8 metų.

4 dydžio futbolo kamuoliai naudojami rungtynių metu vaikams nuo 8 iki 12 metų.

5 dydžio futbolo kamuoliai yra didžiausias oficialus kamuolys ir standartas visiems žaidėjams, vyresniems nei 12 metų.

 

KITI VARIANTAI

Nors dauguma suaugusių futbolo lygų naudoja oficialų 32 plokščių 5 dydžio kamuolį, yra ir kitų futbolo kamuolių variantų.

Futbolo kamuoliai yra pagaminti taip, kad atlaikytų didesnį susidėvėjimą iš dirbtinių laukų, turinčių grubesnį žaidimo paviršių.

Salės futbolo kamuoliai dažniausiai būna 5 dydžio, tačiau jie yra pagaminti taip, kad būtų mažiau plyštantys, pritaikyti kietesniems paviršiams, esantiems vidaus futbolo aikštėse.

Paplūdimio futbolo kamuoliai yra 5 dydžio, tačiau yra lengvesni už oficialų lauko futbolo kamuolį ir paprastai yra minkštesni, kad kojomis būtų daugiau patogumo. Jie paprastai būna ryškiaspalviai, kad būtų lengviau pastebėti smėlio paplūdimio reljefe, ir dažnai yra atsparūs vandeniui tuo atveju, jei jie bus įmesti į vandenį.

„Futsal“ futbolo kamuoliai yra 4 dydžio, tačiau paprastai sveria beveik tiek pat, kiek 5 dydžio kamuoliai. Paprastai jie būna mažiau atšokantys, nes žaidimas yra žaidžiamas ant kieto paviršiaus viduje, o kartais būna veltinio ar zomšos apvalkalų, kurie padėtų stabilizuoti kamuolį ant slidžių žaidimų grindų.

Futbolo kamuolius bei futbolo inventorių galite apžiūrėti ir įsigyti Sportturas fizinėse parduotuvėse Kaune arba Panevėžyje bei internetinėje parduotuvėje https://www.sportturas.lt/lt/katalogas/sportui/futbolo-inventorius.htm