Susisiekite:+370 682 04439 kaunas@sportturas.lt
0
Atgal
Pradžia  / Naujienos  / Funkcinis treniravimasis ir multifunkcinių treniruoklių nauda

Funkcinis treniravimasis ir multifunkcinių treniruoklių nauda

2020-02-24

Kas yra funkcinis treniravimasis?

 

Funkcinių treniruočių tikslas yra pagerinti Jūsų sugebėjimą atlikti tam tikrą veiklą. Tai reiškia, kad jei Jūsų tikslas pagerinti tam tikros sporto šakos rodiklius, pavyzdžiui tenisinikui pagerinti smūgį, tai funkcinis treniravimasis su pasipriešinimu šiai sporto šakai daugiausiai susidarys iš judesių atitinkančių tenisininko judėjimą aikštelėje ar atitinkamų tenisininko judesio ciklų treniravimo. Tačiau jei jūs neturite sporto šakos, kurios rodiklius norite pagerinti, Jūsų tikslas turėtų būti koncentruotis į kasdieninių prigimtinių žmogaus judesių treniravimą, kurie yra reikalingi žmogui išgyventi gamtoje, kai dar žmogus buvo nesenai atsiradęs šioje žemėje – ėjimas, bėgimas, metimas.

Tai nereiškia, kad turite vaikščioti, bėgioti ir mėtyti akmenis laukuose, tačiau Jūsų treniravimasis su trosiniu treniruokliu turėtų susidaryti iš šių judesių ciklo fazių.

Kaip aiškina TRX, „Funkcinis treniravimasis suteikia Jums stiprybės, stabilumo ir mobilumo, kurio reikia norint klestėti gyvenime ir sporte. Kiekvieną dieną naudojate pagrindinius funkcinius judesių modelius, tokius kaip stūmimas, traukimas, kabinimas, pritūpimai, sukimasis, nešiojimas ir eisena - ėjimas ir bėgimas. Funkcinėje treniruotėje naudojami pratimai, gerinantys Jūsų judėjimo įgūdžius pagal šiuos pagrindinius modelius, kad suteiktumėte pranašumą, kad galėtumėte saugiai ir gerai pasiekti savo tikslus.“

 

Naudinga galvoti apie tai kaip viso kūno raumenų treniruotes, o ne tik tam tikro raumens treniruotes, nes raumenys dirba ne po vieną, o vienas kitam padėdami judesyje. Bėgdami naudojate ne tik kojų raumenis. Tam reikia suderintų Jūsų nervų, kvėpavimo, griaučių ir raumenų sistemų pastangų. „Suskaidę judesius, reikalingus bėgikui funkcionuoti (pagalvokite: klubo lenkimas ir pratęsimas, vienos kojos ir pasviręs stabilumas), Jūs pradedate matyti pagrindinius funkcinius pratimus, kurie gali skatinti tuos specifinius modelius ir raumenų poreikius“, - aiškina dr. Rachel Tavel iš bėgikų pasaulio.

 

Daugelis jėgos treniruoklių turi fiksuotą judesio diapazoną ir apibrėžtą paskirtį. Dažnai jie skirti tik tam tikriems raumenims izoliuoti ir treniruotis. Dėl šios priežąsties juos sunku pritaikyti atlikti kasdienius funkcinius judesius. Tačiau multifunkciniai treniruokliai skiriasi. Puikiai reguliuojami su prailginta laido eiga. Funkciniai treniruokliai suteikia galimybę treniruotis atliekant viso kūno funkcinius judesius atliekant sudėtinius pratimus. Vartotojai gali atlikti daugybę kryptinių judesių, tokių kaip pasisukimai įstrižiniam presui, kuris dalyvauja ėjimo,bėgimo,metimo judesio fazėje, traukimai pasisukant po vieną ranką, kurie taip pat yra kasdieninių žmogaus judesių judesio fazėje ir viskas, kas tarp tų pagrindinių judesių. Reguliariai atliekant funkcinius pratimus galima išvengti traumų, pagerinti lankstumą ir padėti kūnui gyti po traumų.

 

Multifunkcinio treniruoklio privalumai

 

  1. Pratimų įvairovė: funkcinio treniruoklio galimybes riboja tik Jūsų vaizduotė. Atlikite dešimtis pratimų kabeliu ir pakeiskite savo kasdienybę, kad pagerintumėte savo kūno centrą, sustiprintumėte jėgą ir padidintumėte ištvermę.
  2.  Priedai: yra daugybė universalių priedų, skirtų funkciniams treniruokliams. Tricepso virvės, nuleidžiami strypai, "V" formos strypai ir kt. Sklandžiai pakeiskite kabelio aparato priedą, kad atliktumėte viso kūno treniruotes atliekant daugybę skirtingų pratimų.
  3.  Sauga: galite saugiai treniruotis su funkciniu treniruokliu nerizikuodami prisispausti su svoriais. Dauguma funkcinių treniruoklių turi apsauginius apdangalus, kurie uždengia judančius svorius ir tokiu būdu išvengiama rizika prisispausti.
  4.  Reabilitacija: funkciniai treniruokliai yra puiki priemonė traumomų reabilitacijai. Kineziterapeutams jie patinka, nes įmanomas neribotas judesio diapazonas. Tai suteikia daugybę galimybių bandant saugiai sustiprinti ar patobulinti tam tikras užduotis.
  5.  Ekonomiškas: funkciniai treniruokliai yra brangesni nei laisvo svorio įranga, tačiau yra labai ekonomiški. Vienu treniruokliu galite treniruoti visus savo kūno raumenis, o tuo pačiu treniruotės bus įdomesnės ir taip pat teisingai sportuojant atliks traumų prevencijos funkciją.

Multifunkcinius treniruoklius galite apžiūrėti ir įsigyti Sportturas fizinėse parduotuvėse Kaune ir Panevėžyje bei internetinėje parduotuvėje: https://www.sportturas.lt/lt/katalogas/sportui/treniruokliai/multifunkciniai.htm